piątek, 24 kwietnia 2009

Mr Pile, episode I (Pan Stosik, odsłona pierwsza).

Zachęcona swoistą stosikową manią oficjalnie, uroczyście inauguruję na mym blogu kadencję Pana Stosika Pierwszego.
Gentleman ten mogący liczyć na poparcie biblioteki w pracy mojej rodzicielki oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zajął dosyć znaczące miejsce w moim domu i zagospodarował mój czas wolny. A oto radośnie nam panujący:


Kolejno od góry:
1. "Rabin" Noah Gordon - lekturę połknęłam w czasie Świąt wielkanocnych, recenzja już niedługo
2. "Chłopiec w pasiastej piżamie" John Boyne - wstrząsająca historia widziana oczami małego chłopca, której recenzje już widziałam na wielu blogach, na moim też pojawi się za niebawem
3. "Kochanek Śmierci" Boris Akunin - pierwszy kryminał tego autora, po jaki sięgnęłam i akurat trafiłam na kryminał retro, osadzony w realiach XIX wieku, już zaczęłam i bardzo mi przypadł do gustu, w końcu Rosjanie najlepszymi pisarzami są:)
4. "Brazylia" John Updike - kolejna miłosna historia naznaczona mezaliansem tym razem w rzeczywistości Ameryki Południowej
5. "Bez mojej zgody" Jodi Picoult - chyba każdy już zna tę książkę, nie muszę jej chyba nawet specjalnie polecać, czy opiniować, ale zapewne nie powstrzymam się przed dorzuceniem swoich trzech groszy.
6. "Widnokrąg" Wiesław Myśliwski - zachęcona "Kamieniem na kamieniu" postanowiłam kontynuować przygodę z Myśliwskim i tym razem zagłębiać się będę w kolejne ludzkie doświadczenia, być może bliższe mi niż opisane poprzednio.

Będąc już przy pozycji nr 3 mam nadzieję zdążyć do 15 maja, bo wówczas mija termin zwrotu lektur do WBP (biblioteka w pracy mojej rodzicielki nie wymaga terminowego zwrotu, ba, panie nie wbijają nawet stempelków). Kiedyś nie stanowiłoby to dla mnie problemu, chociaż codziennie chodziłam do szkoły, obecnie może to być problem, bo dzień zaczął mieć nagle za mało godzin, a czas przecieka wciąż przez palce...

7 komentarzy:

 1. Jeśli przeczytałaś już "Chłopca..." spróbuj obejrzeć film będący ekranizacją książki.

  Film na podstawie "Bez mojej zgody" w sierpniu wejdzie do naszych kin;)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pan Stosik":) strasznie fajnie brzmi:) udanej lektury życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prowincjonalna nauczycielko, za filmem już się rozglądałam i postaram się go koniecznie zdobyć i obejrzeć. Bardzo mnie zaintrygował.
  Na film na podstawie książki Jodi Picoult też czekam, ale oczywiście najpierw zapoznam się z lekturą. Dziękuję i pozdrawiam.

  Net.a.a dziękuję bardzo:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Chłopca w pasiastej piżamie" widziałam, ale nie czytałam ;) Ciekawa jestem, jak Ci się spodoba książka. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 5. zostaje!
  witam
  Krakowiankę pozdrawia Poznanianka:)
  Libreria
  www.przestrzenkultury.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. "Chłopiec w pasiastej piżamie" nie powinien Cię rozczarować :)
  Dobrze wiedzieć, że ktoś korzysta z WBK, ja jakoś nie przepadam za Rasjką, wolę bardziej kameralne bioblioteki

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak - dzień jest stanowczo za krótki ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...