wtorek, 31 sierpnia 2010

Blog Day

Przez jeden dzień - 31 sierpnia - blogerzy z całego świata publikują notkę polecającą 5 innych blogów, najlepiej gdy są to blogi o innej tematyce, z innej kultury. Tego dnia czytelnicy bloga, będą krążyć po sieci i odkrywać nowe, nieznane blogi ciesząc się z odkrycia nowych ciekawych blogów i blogerów.

Jak powszechnie wiadomo 31 sierpnia wypada dzisiaj, jednakże postanowiłam nieco odejść od formuły proponowanej przez organizatorów Blog Day i zamiast wskazywać pięć blogowych adresów - wszak wszystkie blogi które polecam znajdują się w linkach po prawej stronie - życzyć Wam dużo serdeczności, wielu książek do przeczytania, radości z blogowania oraz kontynuowania swojej blogowej przygody, jak długo to będzie możliwe :)

Jednocześnie, z racji zbliżającego się końca wakacji, postanowiłam nadrobić bardzo dawną zaległość - mianowicie odpowiedzieć na łańcuszek do którego zostałam zaproszona jakiś czas temu. Myślę, że będzie to doskonałe zakończenie wakacji i powrót do brutalnej, szarej (i w dodatku dzisiaj w Krakowie - bardzo zimnej i deszczowej) rzeczywistości. Zapraszam:

1. Do jakiego kraju, miasta chciałabyś pojechać zainspirowana lekturą?

Przede wszystkim chciałabym pojechać do USA, Wielkiej Brytanii i Rosji, a także do południowej Afryki. Z przyjemnością odwiedziłabym jeszcze raz Hiszpanię, Grecję, Francję oraz Egipt i Izrael. Jeśli zaś chodzi o miasta to pragnęłabym odwiedzić Barcelonę Zafona, Stambuł Elif Safak, Kair Alaa Al Aswany, Moskwę Michaiła Bułhakowa, Petersburg Fiodora Dostojewskiego.

2. Jakie jest Twoje ulubione miejsce do czytania na wakacje?


Plaża, czy to na odpoczynek na leżaku, czy na ręczniku położonym na mięciutkim piasku. Ponadto w wakacje czytam w środkach transportu (samolot, pociąg, rzadziej samochód), a gdy jest brzydka pogoda - na kanapie w domu, czy kwaterze. Oraz tradycyjnie już - w łóżku.

3. Poleć mi jedną książkę do przeczytania na wakacje.

Bardzo trudno jest polecić książkę, która przypadłaby do gustu każdemu, dlatego polecam wziąć w wakacje (kolejne) do ręki książkę, która kojarzyć się będzie z miejscem, w którym wypoczywamy. Bardzo niesamowitym jest uczucie, gdy wszystko to, o czym czytamy, możemy zaobserwować także naocznie.

4. Jaka jest Twoja najnowsza lektura? Co zaczęłaś czytać?


Jeszcze w czasie wakacji zaczęłam książkę "Ramzes: Syn Światłości, Świątynia Milionów Lat" Christiana Jacq :)

Już niedługo podzielę się z Wami wrażeniami z kolejnych wakacyjnych lektur, a także wskażę plany czytelnicze ściśle skorelowane z trzema wyzwaniami, do których dołączyłam.

Jeszcze raz życzę wszystkim radosnego Blog Day!


4 komentarze:

 1. nawzajem:) pozdrawiam ciepło z tego naszego okropnie zimnego i zawianego Krakowa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Przede wszystkim chciałabym pojechać do USA, Wielkiej Brytanii i Rosji, a także do południowej Afryki" - mówię po trzykroć tak dla każdego wymienionego państwa! Mam dokładnie takie same marzenia. Miejmy nadzieję, że nam obu uda się tam kiedyś dotrzeć!

  ja pozdrawiam z mokrej i zimnej Łodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam zatem na recenzję "Ramzesa...", sama przeczytałam go w tym tygodniu i chętnie porównam wrażenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja marze o podrozy do Paryza, takiego z czasow malarzy impresjonistow.Chetnie poznalabym ich wszystkich.
  Poza tym chcialabym poznac Rosje Dostojewskiego.
  Fajny jest Twoj blog.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...